Детективи НАБУ листуються з Онищенком щодо його записів – Ситник

25/04/2018

Детективи Національного антикорупційного бюро України наразі не отримали згоди від депутата-втікача Олександра Онищенка на передання оригіналів його «плівок», повідомив 25 квітня голова НАБУ Артем Ситник. 

За його словами, детективи спілкуються з Онищенком через листування. 

«Поки що згоди на передання у будь-який законний спосіб цих плівок ми від нього не отримали… На цих плівках і він фігурує як співучасник, не знаю, розуміє він це, чи ні», – сказав Ситник. 

Як заявив директор НАБУ, коли доходить справа до конкретних свідчень, конкретних осіб, то з боку Онищенка «починається незрозуміла гра – ні конкретних свідчень, ні плівок у законний спосіб». 

18 квітня народний депутат Олександр Онищенко оприлюднив запис своєї розмови, як він стверджує, із президентом України Петро Порошенком. На ній співрозмовники обговорюють можливість закриття кримінальних справ щодо колишнього міністра екології України Миколи Злочевського.

Адміністрація президента у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» заявила: «Фейки не потребують коментарів».

Олександр Онищенко є фігурантом справи щодо розкрадання коштів під час видобутку й продажу природного газу за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

У липні 2017 року Верховна Рада позбавила Онищенка депутатської недоторканності, але перед цим він виїхав з України. Онищенко до цього часу перебуває за межами України. Депутат заперечує свою причетність до розкрадання коштів, а порушену справу називає тиском на нього з метою відібрати його бізнес.

За версією слідства, у період із січня 2013 року до червня 2016 року «члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 мільярда гривень, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки на понад 740 мільйонів гривень».

your ad here

leave a reply